Wakacje w siodle na Podlasiu

wakacje z koniemWakacje to czas kiedy dzieci nie tylko odpoczywają, ale również spędzają aktywnie czas. Ciekawą propozycją mogą być wakacje w siodle, czyli nauka jazdy konnej połączona z przyjemnością obcowania z koniem. Wakacje w stadninie koni to nie tylko radość dla dziecka, ale również nauka odpowiedzialności za drugą istotę, współdziałanie z koniem, nawiązywanie trwałej więzi.

Podlasie to miejsce pełne zieleni, lasów i rozległych terenów, które sprzyjają nauce jazdy konnej, a okres letni jest najlepszym momentem, aby zachęcić dziecko do jeździectwa.
Wakacje w siodle skierowane są nie tylko do dzieci, które są na początku przygody z nauką jazdy na koniu, ale również dla tych, które chcą podszkolić swoje umiejętności.
Dzieci biorą udział w grach, zabawach integracyjnych. Uczą się również wiedzy teoretycznej, jak również w praktyce zasad obchodzenia się ze zwierzętami.

Wybierając właściwe miejsce na kolonie lub półkolonie w siodle warto zwrócić uwagę, czy dziecko będzie miało nieograniczoną możliwość spędzania czasu z koniem. Tylko tak dziecko pozna bliżej stajnię oraz jej mieszkańców oraz będzie miało możliwość obserwować codzienne zwyczaje koni i ich zachowanie.
Opiekun powinien również sprawdzić, czy dane miejsce oferuje wykwalifikowaną kadrę i wychowawców, jak również stosowane ubezpieczenie dzieci.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *