5 Rzeczy, których nie wiedziałeś o jeździe konnej

Jazda konna

Chociaż jeździectwo jest dobrze znane, istnieją pewne fakty związane z jeździectwem, które nie są tak powszechne. Oto pięć rzeczy, których nie wiedziałeś o jeździe konnej:

(wiecej…)

Czy charakteryzuje się jazda konna na Podlasiu?

Podlasie

stadnina koni podlasieJazda konna na Podlasiu to jedna z najbardziej charakterystycznych atrakcji regionu. Podlasie to obszar, który słynie z hodowli koni rasy huculskiej, konika polskiego oraz wielu innych ras koni.

(wiecej…)

Czy hipoterapia jest bezpieczna dla dzieci?

Hipoterapia

Hipoterapia to forma terapii, która wykorzystuje jazdę konną do leczenia różnych schorzeń fizycznych i psychicznych. Jest to stosunkowo bezpieczna terapia, ale jak każda forma terapii, wiąże się z pewnymi ryzykami.

(wiecej…)

Jeśli interesujesz się końmi

Stadnina koni

hipoterapia białystokJeśli interesujesz się końmi, to na pewno zdajesz sobie sprawę, że te majestatyczne zwierzęta są jednymi z najwspanialszych stworzeń na świecie. Koniom przypisuje się wiele cech, takich jak siła, elegancja, inteligencja i wrażliwość. Dlatego też wiele osób na całym świecie z pasją poświęca się hodowli i jeździectwu konnego.

(wiecej…)

Historia stadniny i klubu

Stadnina koni

Klub Jeździecki „Kres” koło Białegostoku powstał w 1990 roku, natomiast pierwsze konie w tym miejscu pojawiły się już w 1981 roku, były to: Serpa, Czarka, Iskra.

Jakie konie pomagają w zajęciach z hipoterapii?

Hipoterapia

konie hipoterapia podlasieKoń wykorzystywany w hipoterapii powinien przede wszystkim być spokojny i zrównoważony. Koń przeznaczony do hipoterapii musi łatwo nawiązywać kontakt z jeźdźcem, być spokojny, opanowany, nie podskubywać, nie zrywać się podczas jazdy. (wiecej…)

Formy hipoterapii

Hipoterapia

hipoterapia białystokHipoterapia to bardzo szeroki dział. Może dotyczyć fizjoterapii na koniu, psychopedagogicznej jazdy konnej, czy terapii z koniem. Z hipoterapią wiąże się również jazdę konną osób niepełnosprawnych. Czym wyróżnia się każda z form? (wiecej…)

Jazda konna to coś więcej niż sport

Bez kategorii

stadnina koni podlasieW dzisiejszych czasach dzieci coraz rzadziej wychodzą z domu. Wybierają wirtualny świat gier zamiast radości ze spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nauka jazdy konnej to forma aktywności, która sprawia dziecku wyjątkową radość. Nowo poznany przyjaciel absorbuje na tyle, że większość dzieci zapomina o pozostawionym w domu wirtualnym świecie gier.

Doświadczony instruktor, pasjonat wprowadza dzieci w świat koni, oswaja je, buduje bliskość, która procentuje szczególną więzią między zwierzęciem, a człowiekiem. Umiejętne wprowadzenie w tajniki jeździectwa sprawia, że dziecko swobodnie przechodzi od zabawy do samodzielnej jazdy konnej. Ograniczenia czasowe nie istnieją. Ważne jest zaangażowanie i chęć, które nagradzane są kolejnymi umiejętnościami dziecka.
Jazda konna wpływa korzystnie nie tylko na ciało, kształtuje sylwetkę, stymuluje mięśnie, ale również wzmacnia pewność siebie, odpowiedzialność, obowiązkowość oraz uczy pracy w grupie.

stadnina koni podlasie

Szkółka jeździecka i profesjonalna jazda konna

Szkółka jeździecka

doświadczona kadraSzkolenie jeździeckie może odbywać się na różnym poziomie. To nie tylko pierwsze zapoznanie z koniem, ale także szkółka jeździecka i podstawowe szkolenie, jak również doskonalenie umiejętności jeździeckich wcześniej nabytych. Szkółka to oswojenie dziecka z koniem, wprowadzenie w świat tych wyjątkowych zwierząt.
Szkolenie podstawowe uczy samodzielnej, swobodnej oraz poprawnej jazdy we wszystkich chodach konia. Etap ten kończy się uzyskaniem Powszechnej Odznaki Jeździeckiej: brązowej, srebrnej i złotej.

Dalsze doskonalenie jazdy w stępie, kłusie i galopie oraz szlifowanie płynności jazdy i utrzymania równowagi w siodle to kolejny etap, gdzie łączy się rekreacja z profesjonalnym ujeżdżaniem.
Największą nagrodą sumiennej nauki jazdy konnej jest wyjazd w zastępie w teren, gdzie w towarzystwie innych miłośników koni można przemierzać malownicze tereny i szlaki konne. Jazda zespołowa dla osób zaawansowanych to oferta dla pasjonatów, którzy pragną wciąż rozwijać swoje umiejętności i dzielić się pasją z innymi.

Stadnina na Podlasiu z historią i pasją

Podlasie

lokalizacja3Jest na Podlasiu miejsce, gdzie dzieci mogą spędzać czas nie tylko bawiąc się, ale i wyciszając. 3 km od granic miasta Białegostoku leży urokliwa miejscowość Jurowce, w której znajduje się rodzinna stadnina prowadzona przez ludzi z ogromną pasją. Przekraczając progi stadniny wchodzimy do miejsca, w którym panuje spokój i harmonia. Właściciele zadbali o to, aby stadnina stała się miejscem, gdzie świat natury łączy się ze światem ludzi. Spokój, piękne widoki i możliwość spędzenia czasu z końmi to propozycja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. (wiecej…)

Następna strona »