Dmuchanie na zimne, czyli unikanie kontuzji podczas jazdy konnej

stadnina_bialystok_dzieci_5Jazda konna to przyjemność, ale warto pamiętać o przestrzeganiu kilku ważnych zasad, aby chwile relaksu nie przyniosły przykrych konsekwencji. Przede wszystkim niewskazane jest zakładanie kolczyków, łańcuszków, bransoletek, pierścionków. Mogą one krępować ruchy, a nawet sprawić, że zaplączą się w wodze.
Podobnie kobiety powinny mieć związane włosy w kitek lub warkocz. Jeśli włosy są długie, należy je związać na karku w koczek. Sytuacja, w której włosy zaplączą się w wodze jest wyjątkowo niebezpieczna, zwłaszcza podczas upadku z konia.

Kurtka zapięta, nigdy obwiązana wokół bioder. Złym pomysłem jest również nakładanie szalików, opasek i apaszek, ponieważ one również mogą zaplątać się w wodze. Koń rozprasza się kiedy ubranie człowieka szeleści, łopocze, powiewa. Z tego też powodu nigdy na jazdę konną nie zakłada się kurtki z ortalionu.
Każdy jeździec, nawet ten najbardziej wprawiony, powinien zawsze być czujny i zachowywać zdrowy rozsądek. Dlatego na samotne wyjazdy w teren koniecznie należy zabierać ze sobą telefon, a jeszcze lepiej drugiego jeźdźca do towarzystwa.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *