Prawidłowe wsiadanie na konia

jazda_konna_dzieci_9Temat wydaje się prosty, niemal banalny. Jednakże dla osób, które miały już styczność z koniem wiadomym jest, że harmonijnego wsiadania na konia trzeba się nauczyć.
Teoretycznie wsiadanie na konia polega na włożeniu nogi w strzemię, przełożeniu drugiej, dobrym przytrzymaniu i odnalezieniu drugiego strzemienia. Praktyka jednak wymaga większego zaangażowania ze strony jeźdźca.
Zanim dziecko podejmie próbę wejścia na konia, warto aby instruktor opowiedział młodemu adeptowi o zwierzęciu. Jeśli jest taka możliwość, dziecko może wziąć udział we wcześniejszym czyszczeniu i siodłaniu konia.
Zadaniem instruktora jest sprawdzenie, czy cały osprzęt jest odpowiednio przygotowany, czy nie poluzuje się podczas jazdy.
Podczas samego wsiadania należy unikać gwałtownych, nerwowych ruchów, które koń może źle odebrać. Wówczas emocje mogą również i jemu się udzielić. Szacunek wobec zwierzęcia jest nieodłączną częścią nauki jazdy konnej.Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *