Zdrowa pasja, czyli jazda konna dla dzieci

jazda konna dzieciKonie to wyjątkowe zwierzęta, które jak żadne inne rozumieją człowieka. Między jeźdźcem, a koniem wytwarza się więź. Jest to cenna przyjaźń, zwłaszcza w przypadku dzieci, które dopiero otwierają się na świat i chłoną go sercem, emocjami.
Jazda konna wskazana jest zarówno dla dzieci wyciszonych, które współpraca ze zwierzęciem w naturalny sposób otworzy na otaczający świat, nauczy pewności siebie, zaradności, jak również dla dzieci, które na co dzień mają mnóstwo energii, czy problemy z hamowaniem złych emocji. Jazda konna wycisza, relaksuje i uspokaja.
Takie rytuały jak czyszczenie konia, jego boksu, dbanie o jego pielęgnację, wyrabiają w dziecku poczucie obowiązku i odpowiedzialności. Głaskanie, czyszczenie, czy karmienie konia to nie tylko frajda dla dziecka, ale również nauka reakcji zwierzęcia, jego zachowań, odczuć.
Bliski kontakt z koniem angażuje niemal wszystkie zmysły, a przy tym sama jazda wpływa dobroczynnie na kręgosłup dziecka, koryguje wadę postawy, wzmacnia mięśnie grzbietu, brzucha, pośladków, nóg a co najważniejsze wzmacnia poczucie własnej wartości u dziecka, a to już zasługa bezcenna.
Szukając odpowiedniego miejsca warto wybrać klub jeździecki, który prowadzony jest przez ludzi z pasją i oddaniem dla tych pięknych zwierząt jakimi są konie.

jazda_konna_dzieci jazda_konna_dzieci_2 jazda konna dzieci jazda_konna_dzieci

 

 Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *