Jak wybrać odpowiednią stadninę koni?

stadnina kon białystokOdpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ dla każdego odpowiednie miejsce oznaczać może co innego. Dla jednych ważnym kryterium będą standardy, certyfikaty, które oferuje stadnina, dla innych istotna będzie możliwość dalszego rozwoju, a nawet kariery sportowej. Dla pasjonatów natury stadnina okaże się miejscem odpoczynku, relaksu, połączonego ze zdrowym i kreatywnym spędzaniem czasu.

W przypadku dziecka, to rodzic jest pierwszym kreatorem jego dalszego rozwoju, stąd warto wybrać miejsce właściwe dla dziecka, jego potrzeb i możliwości.
Jeśli jednak nie wiemy jakich standardów oczekiwać, jak wybrać to właściwe miejsce, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim opinia znajomych jest bardzo cenna. Jeżeli jednak wśród znajomych nie ma pasjonatów jeździectwa, opinii warto poszukać na forach internetowych. Tutaj również istotną rolę pełni strona internetowa stadniny. Jeśli jest czytelna i zachęca rodzica do odwiedzenia stadniny w realu, warto skorzystać i poznać dane miejsce.
Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne dlatego warto obserwować i poddać się własnej intuicji. Jeśli istnieje możliwość lekcji pokazowej lub darmowych zajęć, jest to również pozytywny sygnał ze strony właścicieli. Pomocne w podjęciu decyzji jest również poznanie instruktora, który będzie prowadził zajęcia z dziećmi. Jeżeli okaże się osobą cierpliwą, spokojną a przede wszystkim zainteresowaną dzieckiem i budowaniem jego więzi z koniem, mamy niemal pewność, że wybraliśmy właściwe miejsce.1 Comment

  1. Bardzo ciekawy artykuł 🙂 Ja swój klub jeździecki znalazłam na stronie trenujto.pl, to taka wyszukiwarka sportów i obiektów

    Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *